Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
 HledatMapa stránek
Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím Nad Drahaňským údolím, z.s.
U jízdárny 1136/7
184 00 Praha - Dolní Chabry
O problému | 10 důvodů | Jak pomoci? | UR 518-519 | Petice za rozumné řešení okruhu kolem Prahy Registrováno: 445 uživatelů.

TÉMA

Silniční okruh Silniční okruh

Paralelní dráha Paralelní dráha

Elektrárna Čimice Elektrárna Čimice

Centrum Palmovka Centrum Palmovka

Krajina a příroda Krajina a příroda

Územní plánování Územní plánování

Občanská sdružení Občanská sdružení

Ostatní Ostatní

Zprávy odjinud Zprávy odjinud

RUBRIKY

Aktuality Aktuality

Akce Akce

Monitoring médií Monitoring médií

Tiskové zprávy Tiskové zprávy

Otevřené dopisy Otevřené dopisy

Dokumenty Dokumenty

Dopisy občanů Dopisy občanů

Letáky Letáky

Mapy - plány Mapy - plány

Petice Petice

Legislativa Legislativa

Odkazy Odkazy

Fotografie Fotografie

Video Video

Dokumenty o.s. Nad Drahaňským údolím Sdružení NDÚ


Právo: Schválili změnu územního plánu, kterou zrušil soud

Právo 23.10.2009, autor: Petr Janiš

Nový pokus, jak do pražského územního plánu zakotvit trasy významných dopravních staveb, včera učinilo pražské zastupitelstvo. Schválilo tzv. změnu tisíc, která opět zakotvuje trasu severozápadní části obchvatu Prahy přes Suchdol.

Tu už jednou zrušil Nejvyšší správní soud, radní pro územní rozvoj Martin Langmajer (ODS) však tvrdí, že to bylo kvůli procesním pochybením. „V tuto chvíli proces probíhá dle nového stavebního zákona,“ řekl Langmajer.

Proti vládě

Suchdolský starosta Petr Hejl (Sdružení občanů Suchdola) městské zastupitele upozornil, že postupují proti záměrům vlády. „Celé trasování okruhu přes Suchdol je v rozporu s (vládní) politikou územního rozvoje,“ uvedl Hejl. Nejvyšší správní soud patrně bude řešit změnu tisíc znovu, i když z ní vypadla nová ranvej na ruzyňském letišti. Zastupitelé přes odpor veřejnosti zadali celoměstsky významné změny územního plánu, které počítají s výstavbou u stanice metra Roztyly v sousedství Krčského lesa. Nechali k tomu vystoupit jen jediného ze tří zástupců veřejnosti.

Promluvit nesměl Martin Skalský ze sdružení Arnika. Langmajer otevřeně prohlásil, že nemusí absolvovat diskusi se zástupcem sdružení, které žije z evropských grantů. „Připadá mi to jako naprosto absurdní zdůvodnění, územní plán je přece od toho, aby se k němu lidé vyjadřovali,“ reagoval pro Právo Skalský.

Argumenty odpůrců výstavby na Roztylech nezabraly. „Není třeba rozšiřovat území ke stavbě, i tak mají investoři dost možností,“ uvedl David Štěrbáček ze sdružení Zelené Roztyly.

„Chceme dopravnímu podniku umožnit revitalizovat autobusové nádraží,“ našel důvod pro zadání změny Langmajer.

Petra KolínskáPodle zastupitelky Petry Kolínské (SZ) ještě není jasné, že se budou všechny změny realizovat. Nejprve se musejí nakreslit a pak by je zastupitelé měli dostat na stůl ke konečnému schválení.

Chybí infrastruktura

Skalský pochybuje o tom, že tzv. celoměstsky významné změny plánu lze právně obhájit. „V současné době se dělá nový územní plán a změny by měly být v něm. Žádný režim celoměstsky významných změn nemá oporu ve stavebním zákonu,“ vysvětlit Skalský.

Nejde jen o Roztyly, mezi změnami je např. vybudování přestupního uzlu Zahradní Město, vybudování obytné zástavby v reálu bývalých mrazíren v Sedlci, modernizaci železniční trati mezi Libní a Běchovicemi, stavbu železničního koridoru Praha–Beroun či o vytvoření rekreační zóny Radotínská jezera v meandru řeky Berounky poblíž nové lahovické estakády.

Získat územní rozhodnutí pro stavby může být podle Skalského i tak problematické, protože jde o dopravně velice zatížená území a chybí i infrastruktura.

NDU z.s.,
2009-10-24
přečteno 1907x

[Zpět]

UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím

Facebook-občanského sdružení Nad Drahaňským údolím
MČ Dolní Chabry-Oficiální stránky MČ Dolní Chabry
MČ Suchdol-Oficiální stránky MČ Suchdol
Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy
Zeleni-Strana zelených v Praze 8
Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
Copyright©2024 Hana Francová - FlexyWEB TOPlist