Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
 HledatMapa stránek
Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím Nad Drahaňským údolím, z.s.
U jízdárny 1136/7
184 00 Praha - Dolní Chabry
O problému | 10 důvodů | Jak pomoci? | UR 518-519 | Petice za rozumné řešení okruhu kolem Prahy Registrováno: 445 uživatelů.

TÉMA

Silniční okruh Silniční okruh

Paralelní dráha Paralelní dráha

Elektrárna Čimice Elektrárna Čimice

Centrum Palmovka Centrum Palmovka

Krajina a příroda Krajina a příroda

Územní plánování Územní plánování

Občanská sdružení Občanská sdružení

Ostatní Ostatní

Zprávy odjinud Zprávy odjinud

RUBRIKY

Aktuality Aktuality

Akce Akce

Monitoring médií Monitoring médií

Tiskové zprávy Tiskové zprávy

Otevřené dopisy Otevřené dopisy

Dokumenty Dokumenty

Dopisy občanů Dopisy občanů

Letáky Letáky

Mapy - plány Mapy - plány

Petice Petice

Legislativa Legislativa

Odkazy Odkazy

Fotografie Fotografie

Video Video

Dokumenty o.s. Nad Drahaňským údolím Sdružení NDÚ


Novinky.cz: Severozápadní okruh Prahy se komplikuje, soud vyhověl městským částem

novinky.cz | 20.5.2010 | rubrika: Ekonomika | strana: 0

Nejvyšší správní soud (NSS) ve čtvrtek zrušil část zásad územního rozvoje (ZUR) Prahy,která se týká trasy okruhu mezi Ruzyní a Březiněvsí. Návrh podalo šest občanů a městské části Suchdol a Dolní Chabry, přes které měla silnice vést. Soud souhlasil s jejich námitkami, že zásady byly v prosinci 2008 schváleny nezákonně především kvůli špatnému vyhodnocení vlivů stavby na životní prostředí.

"Pro nás je to velmi důležité rozhodnutí, které zabraňuje počinu instalovat transevropskou dálnici v zastavěné oblasti. V současné době není v územním plánu okruh zakotvený," řekl ČTK suchdolský starosta Petr Hejl. "Mám z toho jedině radost. Vidím, že konečně v téhle zemi fungují zákony - a pro všechny," doplnila ho starostka Dolních Chaber Jaroslava Plevová.Investor nerespektoval polovinu připomínek

"Zásady soud zrušil kvůli procesním pochybením při jejich přijímáních. Jednalo se o zásadní pochybení, a to především o chybějící posouzení vlivů zásad na evropsky významnou lokalitu kaňon Vltavy u Sedlce a dále v nerespektování připomínek ministerstva životního prostředí," řekl dnes předseda senátu Jan Passer. Ze zhruba 20 připomínek jich investor nerespektoval téměř polovinu.

Nová lokalita Natura 2000, která leží v těsném sousedství plánovaného koridoru, byla schválena, až když už posuzování ZUR na životní prostředí začalo. Podle soudu měla být přesto posouzena.

"Byla-li by shledána možnost negativního vlivu, musela by se hledat jiná varianta. Pokud by nebyla možná, musel by investor komisi přesvědčit o důležitosti veřejného zájmu dokumentu. To ale neudělal a zatížil tak ZUR vadou," řekl Passer.

Podle soudu dále pražský magistrát nedostatečně posoudil kumulativní a synergické vlivy silničního okruhu a letiště v Ruzyni. V posouzení také chybí mimoúrovňové křižovatky a přivaděče. Ty mají, stejně jako samotná silnice, nadregionální dopad a měly být posouzeny.Praha: musíme vady co nejdříve napravit

"Soud rozhodl, proti tomu není možné nic namítat. Praha musí ty formální vady v co nejkratším čase napravit. Myslím si, že ty závady jsou snadno napravitelné. Co se týká okruhu, ten je zafixován ve stávajícím platném územním plánu Prahy, takže podle mě by to nemělo mít vliv," řekla vedoucí odboru urbanistické koncepce útvaru rozvoje hlavního města Prahy Kateřina Szentesiová.

Nejvyšší správní soud už letos v lednu částečně zrušil změnu pražského územního plánu, která se týkala okruhu kolem Prahy v úseku mezi Ruzyní a Březiněvsí. Šlo o změny tvaru mimoúrovňových křižovatek, zkrácení přivaděče Rybářka a rozšíření silnice. Už tehdy bylo důvodem nedostatečné posouzení změny územního plánu z hlediska vlivů na životní prostředí. Navrhovateli byli taktéž městské části Suchdol a Dolní Chabry a několik jejich obyvatel.

 

NDU z.s.,
2010-05-21
přečteno 2118x

[Zpět]

UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím

Facebook-občanského sdružení Nad Drahaňským údolím
MČ Dolní Chabry-Oficiální stránky MČ Dolní Chabry
MČ Suchdol-Oficiální stránky MČ Suchdol
Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy
Zeleni-Strana zelených v Praze 8
Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
Copyright©2024 Hana Francová - FlexyWEB TOPlist