Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
 HledatMapa stránek
Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím Nad Drahaňským údolím, z.s.
U jízdárny 1136/7
184 00 Praha - Dolní Chabry
O problému | 10 důvodů | Jak pomoci? | UR 518-519 | Petice za rozumné řešení okruhu kolem Prahy Registrováno: 445 uživatelů.

TÉMA

Silniční okruh Silniční okruh

Paralelní dráha Paralelní dráha

Elektrárna Čimice Elektrárna Čimice

Centrum Palmovka Centrum Palmovka

Krajina a příroda Krajina a příroda

Územní plánování Územní plánování

Občanská sdružení Občanská sdružení

Ostatní Ostatní

Zprávy odjinud Zprávy odjinud

RUBRIKY

Aktuality Aktuality

Akce Akce

Monitoring médií Monitoring médií

Tiskové zprávy Tiskové zprávy

Otevřené dopisy Otevřené dopisy

Dokumenty Dokumenty

Dopisy občanů Dopisy občanů

Letáky Letáky

Mapy - plány Mapy - plány

Petice Petice

Legislativa Legislativa

Odkazy Odkazy

Fotografie Fotografie

Video Video

Dokumenty o.s. Nad Drahaňským údolím Sdružení NDÚ


HN: Praha 8 chce nové sídlo za 1,2 miliardy

Hospodářské noviny | 31.8.2010 | rubrika: Česko | strana: 19 | autor: Martina Marečková

http://hn.ihned.cz/c1-46133640-praha-8-chce-nove-sidlo-za-1-2-miliardy

Reality

Radnice hodlá zhodnotit výnosy z privatizace obecních bytů Investiční náklady jsou neúměrně vysoké, shodují se odborníci

Další z pražských radnic, jež hodlá investovat více než miliardu korun do výstavby nového sídla úřadu, je městská část Praha 8. Jeho součástí má být i komerční část s obchody a kulturní a sportovní zázemí. Nabídky do výběrového řízení už podaly tři subjekty.


„V následujících dnech komise pak jeden z projektů doporučí," řekl Marek Braidl z komise pro rekonstrukci a dostavbu Úřadu MČ Prahy 8. Radní poté o vítězné nabídce, která podle zadání nesmí přesáhnout 1,2 miliardy korun, rozhodnou do konce září.


„Snažíme se rozumně investovat peníze, které jsme získali z privatizace bytů," uvedl starosta Prahy 8 Josef Nosek (ODS). „Letos a příští rok nám přijdou na účet z jejich privatizace tři miliardy korun," dodal Nosek s tím, že by bylo škoda tolik peněz nezúročit. Vzhledem k plánu radnice profitovat z pronájmu dvou třetin objektu má být návratnost investice podle Noska krátkodobá. Příliš velké oči?
„Ty peníze se vrátí městu během několika let. Nemůžeme si dovolit riskantní operace," řekl Nosek a přirovnal budoucí centrum k menší verzi Paláce Flóra.


Nové centrum má do roku 2014 vyrůst u stanice metra Palmovka na pozemku dnešního parkoviště na křižovatce ulic Zenklova a Sokolovská. Třetinu ze zhruba 30 tisíc metrů čtverečních podlahových ploch obsadí úředníci, větší část pak obchody a kulturní a sportovní zařízení.


Realitní odborníci však upozorňují, že trasa metra B je podobnými centry již předimenzována. V současné době je v Praze ve výstavbě pouze jedno obchodně-zábavní centrum na stanici Českomoravská, dalších 11 obdobných projektů bylo kvůli krizi pozastaveno. „U zastávek jako Palmovka či Invalidovna jsou plány na budoucí výstavbu. Z tohoto důvodu by se jevila jako optimální pouze výstavba centra lokálního, tedy supermarket a servisní jednotky," domnívá se David Hauerland, konzultant maloobchodního oddělení ve společnosti Jones Lang LaSalle.


Z výběrového řízení na nové sídlo úřadu Prahy 8 se nedávno stáhly firmy Unistav a Hochtief Development. „Radnice nyní vybírá z projektů od společnosti AFI Europe a konsorcií Sdružení Palmovka a Metrostav Development," sdělil Marek Braidl.


Další obecní miliardy Stěhování chystá také městská část Praha 4. Ta chce prodat budovy, ve kterých dnes její úředníci sedí, a pronajmout si prostory na 35 let za 1,8 miliardy korun včetně DPH od společnosti Medicon v rekonstruovaných a dostavěných prostorách polikliniky Budějovická. Tato částka je podle zástupců opozice příliš vysoká. „Zastupitelé se budou snažit podepsat smlouvu před volbami," řekl předseda klubu zastupitelů Petr Štěpánek (SZ). Investor přitom podle něho nesplnil základní podmínku tendru, když nezorganizoval v květnu v těch prostorách den otevřených dveří.
Naopak radnice Prahy 7, která se již dříve rozhodla koupit za 1,6 miliardy korun rozestavěný objekt Argentinská hvězda, odložila jednání s jejím majitelem - investiční skupinou PPF - až do doby po konání komunálních voleb. PPF pak zastupitelům nově nabídne alternativu: pronájem objektu.

***

Nové radnice

1,2 miliardy korun je strop, který si pro nové sídlo určila městská část Praha 8. větší část budovy chce pronajímat.

1,8 miliardy korun je cena za pronájem kanceláří po dobu 35 let pro úředníky Prahy 4. Pronajímatelem má být společnost Medicon.

1,6 miliardy korun chtěla zaplatit skupině PPf radnice Prahy 7 za rozestavěný objekt argentinská hvězda. Jednání o případné koupi budoucího sídla mají pokračovat až po komunálních volbách.

Foto popis| BÍLÝ DŮM „Kachlíkárna" či Bílý dům, jak se přezdívá hlavnímu sídlu radnice na Praze 8, bude možná na prodej. Osmá městská část plánuje výstavbu nové budovy na Palmovce, za niž chce utratit maximálně 1,2 miliardy korun.
Foto autor| foto: archiv hn

 

 

NDU z.s.,
2010-08-31
přečteno 3163x

[Zpět]

UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím

Facebook-občanského sdružení Nad Drahaňským údolím
MČ Dolní Chabry-Oficiální stránky MČ Dolní Chabry
MČ Suchdol-Oficiální stránky MČ Suchdol
Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy
Zeleni-Strana zelených v Praze 8
Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
Copyright©2024 Hana Francová - FlexyWEB TOPlist