Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
 HledatMapa stránek
Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím Nad Drahaňským údolím, z.s.
U jízdárny 1136/7
184 00 Praha - Dolní Chabry
O problému | 10 důvodů | Jak pomoci? | UR 518-519 | Petice za rozumné řešení okruhu kolem Prahy Registrováno: 446 uživatelů.

TÉMA

Silniční okruh Silniční okruh

Paralelní dráha Paralelní dráha

Elektrárna Čimice Elektrárna Čimice

Centrum Palmovka Centrum Palmovka

Krajina a příroda Krajina a příroda

Územní plánování Územní plánování

Občanská sdružení Občanská sdružení

Ostatní Ostatní

Zprávy odjinud Zprávy odjinud

RUBRIKY

Aktuality Aktuality

Akce Akce

Monitoring médií Monitoring médií

Tiskové zprávy Tiskové zprávy

Otevřené dopisy Otevřené dopisy

Dokumenty Dokumenty

Dopisy občanů Dopisy občanů

Letáky Letáky

Mapy - plány Mapy - plány

Petice Petice

Legislativa Legislativa

Odkazy Odkazy

Fotografie Fotografie

Video Video

Dokumenty o.s. Nad Drahaňským údolím Sdružení NDÚ


Pražský deník: ODS v rozkladu. Hádá se o kandidátku (Dolní Chabry )

Pražský deník | 12.10.2010 | rubrika: Titulní strana | strana: 1 | autor: JAKUB KRUPKA

http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ods-v-rozkladu-hada-se-o-kandidatku20101012.html


Dolní Chabry - Obyvatelé Dolních Chaber údajně dostali do schránky neplatnou kandidátku Občanské demokratické strany. Tvrdí to tamní zastupitelka za ODS Marta Hradecká. Tvrdí, že byla spolu s dalšími dvěma zastupiteli za ODS a několika nezávislými z původní kandidátky vyškrtnuta a nahrazena nestraníky, a to v rozporu se stanovami ODS. V Dolních Chabrech tak podle „sesazených" kandidátů vrcholí intriky a mocenské ambice předsedkyně místního sdružení ODS Andrey Dvorské, která se těší podpoře starosty Prahy 8 a místopředsedy pražské ODS Josefa Noska. „Právě Dvorská totiž na kandidátce zůstala a doplnila ji svými lidmi," říká Hradecká.
„Intriky popírám. Jsou to lži, které mají poškodit mou osobu i ODS před volbami," reagovala Dvorská. Vše prý proběhlo podle pravidel. „Vyškrtnutí kandidáti byli problematičtí. Nikdy toho mnoho pro Dolní Chabry neudělali. Neúčastnili se místních sněmů ODS. Jedná se pouze o jejich zhrzenou ješitnost. Na kandidátce chtěli být za každou cenu," ohradil se Nosek. „Když jsme se osobně s panem Noskem sešli a žádali ho o konkretizaci jeho tvrzení, nebyl schopen vysvětlit v čem jsme problematičtí. Za ODS pracuji v zastupitelstvu Dolních Chaber osm let, i v nejrůznějších komisích," oponuje další z vyškrtnutých Miroslav Pexa.

Podivná strategie

„Obrátili jsme se na smírčí komisi. Ta už zřejmě nestačí naši záležitost do voleb projednat. Proto požadujeme stažení kandidátky," sdělila Hradecká, která je členkou ODS už více než deset let. Stejný postoj sdílí i dva její „vyškrtnutí" kolegové ze zastupitelstva Miroslav Pexa a Karel Krejčík.
„Už v červnu jsem vyzval předsedkyni Dvorskou k jednání o sestavení kandidátky ODS. Prý bylo dost času. Další měsíc byla na dovolené a koncem července 2010 mě vyzvala k urychlenému sestavení kandidátky. Sama uvedla, že v Dolních Chabrech nikoho nezná. Byla sestavena kandidátka složená ze čtyř členů ODS a nestraníků, příznivců strany," přibližuje Pexa.
...4

dokončení ze strany 1
Listinu následně odevzdal jeden z kandidátů Ladislav Borhy (nestr.) starostovi Prahy 8. „Pan Nosek ji ještě týž den, prý na základě jednání oblastního výboru, změnil tak, že s výjimkou paní Dvorské vyškrtnul zbývající členy ODS i všechny ostatní nezávislé kandidáty. Nahradilo nás sdružení nezávislých kandidátů Zdeňka Šíra, tedy člověka, který s politikou ODS nemá vůbec nic společného," sdělila Deníku Hradecká. Podle jejích slov nebyla tato kandidátka schválena sněmem místního sdružení ODS Dolní Chabry. Nikdo z jeho členů prý nebyl o zásadní změně oficiálně informován. „V rozporu se stanovami," podtrhuje Hradecká.

Starostův příkaz?

„Kandidátka je podle stanov platná. Byla oficiálně schválena," tvrdí Nosek. Hradecká ani Pexa s tím nesouhlasí. „Osobně jsem kontaktovala manažerku ODS Praha 8 a požádala ji o kopii zápisu z jednání sněmu místního sdružení ODS Dolní Chabry, kde měla být údajně kandidátní listina schválena. Sdělila mi, že nic nemá, veškerou agendu si prý odvezl pan Nosek a na jeho příkaz mi nebude poskytovat žádné informace a má zákaz se mnou hovořit," popsala Hradecká, která je podle Noskova mínění zralá na vyloučení z ODS. „To jsou interní záležitosti strany. Nebudu je komentovat," odpověděl Nosek. „Kdykoliv se svolávalo místní sdružení ODS, paní Hradecká se nikdy neúčastnila. Nebyla tedy informována, že kandidátka byla schválena," tvrdí Dvorská.
„Ať schválení kandidátky písemně doloží. Nejsme dotčeni vyškrtnutím, ale přístupem vedení strany. Navrhujeme, aby v tomto volebním období ODS v Dolních Chabrech nekandidovala. Stávající kandidátka je až na paní Dvorskou plná nestraníků, kteří si pod hlavičkou ODS mohou dělat, co chtějí," varoval Pexa.

 

NDU z.s.,
2010-10-12
přečteno 2656x

[Zpět]

UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím

Facebook-občanského sdružení Nad Drahaňským údolím
MČ Dolní Chabry-Oficiální stránky MČ Dolní Chabry
MČ Suchdol-Oficiální stránky MČ Suchdol
Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy
Zeleni-Strana zelených v Praze 8
Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
Copyright©2024 Hana Francová - FlexyWEB TOPlist