Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
 HledatMapa stránek
Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím Nad Drahaňským údolím, z.s.
U jízdárny 1136/7
184 00 Praha - Dolní Chabry
O problému | 10 důvodů | Jak pomoci? | UR 518-519 | Petice za rozumné řešení okruhu kolem Prahy Registrováno: 445 uživatelů.

TÉMA

Silniční okruh Silniční okruh

Paralelní dráha Paralelní dráha

Elektrárna Čimice Elektrárna Čimice

Centrum Palmovka Centrum Palmovka

Krajina a příroda Krajina a příroda

Územní plánování Územní plánování

Občanská sdružení Občanská sdružení

Ostatní Ostatní

Zprávy odjinud Zprávy odjinud

RUBRIKY

Aktuality Aktuality

Akce Akce

Monitoring médií Monitoring médií

Tiskové zprávy Tiskové zprávy

Otevřené dopisy Otevřené dopisy

Dokumenty Dokumenty

Dopisy občanů Dopisy občanů

Letáky Letáky

Mapy - plány Mapy - plány

Petice Petice

Legislativa Legislativa

Odkazy Odkazy

Fotografie Fotografie

Video Video

Dokumenty o.s. Nad Drahaňským údolím Sdružení NDÚ


SZ Praha 8: "Nová" ODS v Praze 8 zneužila předvolební radniční zpravodaj pro své cíle

Strana zelených Praha 8 | 12.10.2010 | Tisková zpráva

Strana zelenychOtevřené karty ODS v Praze 8

"Nová" ODS v Praze 8 zneužila předvolební radniční zpravodaj pro své cíle

Tisková zpráva Strany zelených

 

ODS v Praze 8, která ovládá v zastupitelstvu 60 % hlasů, zneužila říjnové číslo radničního zpravodaje k bezplatné propagaci stran. Měsíčník Osmička publikoval představení programu jen těch politických subjektů, které by ODS ráda viděla v budoucím zastupitelstvu. Mezi vyvolenými není Strana zelených, která vedení radnice kritizuje, ani žádná ze stran stojících nyní mimo zastupitelstvo. Zelení tvrdí, že tím vedení radnice narušilo rovné podmínky pro kandidující strany a ohrozilo platnost komunálních voleb.

 

„Předvolební číslo Osmičky, jež se dostalo do distribuce právě dnes, mělo obsahovat prezentaci stran kandidujících do místního zastupitelstva. Nabídky podle našich informací využily ODS, ČSSD, KSČM, Volba pro Prahu 8 a Strana zelených. Minulý pátek jsme dostali náš inzerát ke korektuře, v dnes doručeném výtisku však není otištěn. Zodpovědní úředníci tvrdí, že za tímto krokem stojí rozhodnutí starosty Josefa Noska. Starosta ani šéfredaktor Osmičky nám však bohužel telefon nezvedli," tvrdí Jaroslav Korf, zastupitel Prahy 8 za Stranu zelených.

 

„Zelení v září letošního roku ostře kritizovali ODS v Praze 8, že tři týdny před volbami a rozdílem jediného hlasu nezávislého Václava Musílka (Volba pro Prahu 8) protlačila stavbu obecního supermarketu s radnicí za 1,2 miliardy korun. Praze 6, která má stejný počet obyvatel, stačilo sídlo bez obchodů za čtvrtinovou cenu. Za tento odpor proti plýtvání veřejnými prostředky si zastupitelé SZ vysloužili vulgární osobní útoky ze strany některých členů ODS i nerovné podmínky prezentace v Osmičce, kterou platí všichni občané Prahy 8 ze svých daní," řekla zastupitelka Prahy 8 za zelené Hana Francová.

 

„Občanští demokraté z Prahy 8 o sobě rádi tvrdí, že jsou představiteli nové tváře pražské ODS. Takové, která jedná čistě, nelže, nezatajuje informace a je k opozici férová. To však není pravda. Od chvíle, kdy Praha 8 vydělala miliardy korun z privatizace bytů, jsou poměry na libeňské radnici k nerozeznání od magistrátu. Heslem ODS v Praze 8 je „hrajeme s otevřenými kartami", což po překladu do angličtiny zní „we play with Opencards". Už tento dvojsmysl je dostatečně výmluvný," říká Petr Vilgus, zastupitel za zelené v Karlíně a Libni.

 

„Starosta má povinnost vytvářet rovné podmínky pro kandidující strany. Pokud zneužije svého postavení, přestává být pro voliče důvěryhodný. Praha 8 potřebuje změnu. Proto prosím voliče, aby poslali ODS nejméně na čtyři roky do opozice. Prospějí tak Praze i samotným občanským demokratům. Zelení rádi pomohou novému vedení radnice vyčistit náš úřad od nedemokratických praktik," prohlásil zastupitel MC Praha 8 Jaroslav Korf.

 

Kontakt:

Petr Vilgus, zastupitel Městské části Praha 8 za Stranu zelených, kandidát SZ pro volby do Zastupitelstva Prahy 8 a Zastupitelstva hl. m. Prahy v obvodu IV. - 602 807 082

Jaroslav Korf, zastupitel Městské části Praha 8 za Stranu zelených, kandidát SZ pro volbu do Zastupitelstva Prahy 8 - 603 843 014

Hana Francová, zastupitelka Městské části Praha 8 za Stranu zelených, kandidátka SZ pro volbu do Zastupitelstva Prahy 8 a Zastupitelstva hl. m. Prahy v obvodu IV. - 604 260 089

 

NDU z.s.,
2010-10-13
přečteno 2871x

[Zpět]

UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím

Facebook-občanského sdružení Nad Drahaňským údolím
MČ Dolní Chabry-Oficiální stránky MČ Dolní Chabry
MČ Suchdol-Oficiální stránky MČ Suchdol
Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy
Zeleni-Strana zelených v Praze 8
Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
Copyright©2023 Hana Francová - FlexyWEB TOPlist