Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
 HledatMapa stránek
Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím Nad Drahaňským údolím, z.s.
U jízdárny 1136/7
184 00 Praha - Dolní Chabry
O problému | 10 důvodů | Jak pomoci? | UR 518-519 | Petice za rozumné řešení okruhu kolem Prahy Registrováno: 445 uživatelů.

TÉMA

Silniční okruh Silniční okruh

Paralelní dráha Paralelní dráha

Elektrárna Čimice Elektrárna Čimice

Centrum Palmovka Centrum Palmovka

Krajina a příroda Krajina a příroda

Územní plánování Územní plánování

Občanská sdružení Občanská sdružení

Ostatní Ostatní

Zprávy odjinud Zprávy odjinud

RUBRIKY

Aktuality Aktuality

Akce Akce

Monitoring médií Monitoring médií

Tiskové zprávy Tiskové zprávy

Otevřené dopisy Otevřené dopisy

Dokumenty Dokumenty

Dopisy občanů Dopisy občanů

Letáky Letáky

Mapy - plány Mapy - plány

Petice Petice

Legislativa Legislativa

Odkazy Odkazy

Fotografie Fotografie

Video Video

Dokumenty o.s. Nad Drahaňským údolím Sdružení NDÚ


Pravo: Po zákazu kamiónů ztrácí 511 smysl

Datum: 26.07.2016
Autor: Petr Janiš
Zdroj: Právo
Strana: 10
Rubrika: Praha - Střední Čechy

Pokud hlavní město skutečně od ledna 2017 zakáže na své území vjezd všem autům delším než 12 metrů, nemá smysl, aby se stavěl okruh mezi dálnicemi D 1 a D 11, tzv. stavba 511. Tvrdí to její odpůrci a poukazují na to, že trasa vede Prahou.

Jaroslav Korf z Iniciativy za rozumný okruh poukázal na to, že zákaz kamiónů v Praze a dokončení okruhu ve stávající stopě jdou proti sobě. Úřady podle něho prostě nemohou popřít, že nedostavěné části okruhu jsou vytyčeny obydlenými částmi Prahy.
Korf jinak souhlasí se snahou náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) zakázat v Praze kamióny. Z posledního usnesení městské rady plyne, že na mimoúrovňových křižovatkách by se objevily dopravní značky a zakazovaly autům delším než 12 metrů odbočit do města. „Během měsíců říjen, listopad by došlo k osazení dopravního značení," nastínil plány Dolínek.
„Kdyby byl dálniční tranzitní okruh veden skrz Prahu, budou po něm jezdit kamióny. Anebo to bude zakázáno, až bude okruh dokončen? Na transevropské tranzitní dálnici se mi to jeví poměrně komplikované," reagoval Korf. Zákaz kamiónů by podle něho nutně musel vést k přehodnocení trasy okruhu, nikoli naopak k vynucování stavby 511. „Nikoho nenapadne, aby řekl, že ten král je nahý, že to vede skrz Prahu," uvedl Korf. Stavba 511 nemá územní rozhodnutí, a vláda proto ani nežádá Brusel o výjimku z nového posuzování jejího vlivu na životní prostředí.
Přesto Praha, která chce zakázat kamióny, trvá na tom, aby stát spojku dálnic na jejím území postavil. Iniciativa za rozumný okruh prosazuje variantu vně Prahy, tzv. aglomerační okruh.

Plamínková: Dva okruhy se uživí

Dolínkův návrh kamióny zakázat hlasováním podpořila i pražská radní Jana Plamínková (Trojkoalice, STAN). Má svůj názor i na dálniční stavby, podle ní aglomerační okruh není navržen špatně. „Dopravy je tolik, že si myslím, že by se uživily okruhy oba," řekla Právu Plamínková. Připomněla, že v původních plánech z 60. let 20. století byly okruhy kolem Prahy tři, realizuje se ale jen část. „Připadá mi rozumné, aby aglomerační okruh stáhl část dopravy Malmö-Istanbul, těžké náklaďáky a tiráky. Stavba 511 by fungovala pro vnitropražskou a příměstskou dopravu. Proč by náklaďáky z Malmö do Istanbulu měly jezdit prostředkem Suchdola, mezi Černým Mostem a Počernicemi?" reagovala Plamínková. Dění okolo stavby 511 nemá podle Korfa u nás zřejmě srovnání. „Tlak na 511 je neuvěřitelný, fanatický, tak houževnatý. To snad nemá obdoby v ČR za posledních 25 let. Osobně a tvrdě se angažuje i předseda vlády," shrnul Korf.
Investor, jímž je Ředitelství silnic a dálnic, projekt 511 upravoval, navrhoval protihluková opatření. Odpůrci okruhu ovšem nevěří, že by vliv okruhu byl nulový. A žádají, aby se v nové EIA k jeho zátěži přičetla zátěž stávající a nevynechala se jako minule.

Iniciativa za rozumný okruh prosazuje variantu vně Prahy, tzv. aglomerační okruh

NDU z.s.,
2016-09-13
přečteno 3300x

[Zpět]

UŽIVATEL

Uživatel: Heslo:


Občanské sdružení Nad Drahaňským údolím

Facebook-občanského sdružení Nad Drahaňským údolím
MČ Dolní Chabry-Oficiální stránky MČ Dolní Chabry
MČ Suchdol-Oficiální stránky MČ Suchdol
Nerwy.cz-NeRWY / Ne letecký hluk na severu Prahy
Zeleni-Strana zelených v Praze 8
Praguewatch.cz-Praha pod lupou
Hlavní stránka | Registrace uživatele | Stanovy spolku | O nás | Kontakt
Copyright©2023 Hana Francová - FlexyWEB TOPlist